Döbbenetes változás előtt áll Magyarország: nagy bejelentésre készül a miniszterelnök politikai igazgatója
Stratégiai fontosságú döntésről lehet szó.
A Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója szerint azok, akik elkezdtek aggódni az elmúlt időszakban, és mindenféle politikai konstrukciókat vizionáltak, a könyvpiac nagyon kicsi részét teszik ki.
Kifejezetten pozitív fejleménynek tartja, hogy az MCC megvásárolta a Librit – mondta el L. Simon László az ATV Egyenes beszéd című műsorában, amelyről az atv.hu számolt be. A Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója azt reméli, az új tulajdonosnak köszönhetően javul a független könyvkiadók helyzete.
L. Simon kifejtette, a Libri kapcsán két külön területről van szó,
Ezt egészségtelen helyzetnek tartja, amelyet másfél-két évtizeddel ezelőtt kellett volna szabályozni a politikának. Neki nincsenek eszközei, hogy különösebben befolyásolja a Libri körüli dolgok alakulását, legfeljebb néhány személyes beszélgetés, illetve az, hogy a tulajdonosok megnézik ezt az interjút.
A főigazgató szerint akik elkezdtek aggódni az elmúlt időszakban, és mindenféle politikai konstrukciókat vizionáltak, azok a könyvpiac nagyon kicsi részét teszik ki. „Mondjuk ki nyíltan: nem az én könyvem, nem Krusovszky Dénes könyve, nem Peer Krisztián könyve, és nem azoknak a szépirodalmi szerzőknek a könyvei határozzák meg a könyvpiacot”– fogalmazott.
L. Simon nem tartja aggályosnak, hogy az Orbán Balázs vezette MCC határozza meg a könyvpiac nagy részét, ahogy azt sem tartotta problematikusnak, hogy az előző tulajdonos működtette a céget.
„Ez üzlet”
– rögzítette. Az MCC-ről kijelentette, a tehetséggondozó szervezet politikai motivációját nem tudja direkt módon felfejteni, és abszurd lenne, ha az alapítvány kuratóriumi elnöke, Orbán Balázs határozná meg, éppen melyik könyveket teszik ki a kirakatba.
Azt mondta, azok a szépírók, akik ma aggódnak a Libri vélt függetlenségének elvesztése miatt, a könyvpiac pénzügyi részének egy százalékát sem teszik ki.